Webhosting nejen pro Wordpress

Který placený webhosting vybrat pro stránky ve Wordpress? Nabízí se jich spousta. Po zkušenostech s několika z nich jsem nejspokojenější s webhostingem C4. Co všechno mi na něm vyhovuje? Hlavně to, že v ceně 1200 Kč bez DPH jsou věci, za které jsem si jinde musel připlácet.

  • Velice jednoduché a přehledné stránky, které se mění jen minimálně. Na stejném místě najdu to, co před půl rokem. Návod pro instalaci Wordpress a další návody (pro nastavení e-mailu apod.). Návody jsou na stránách také pro Drupal, Joomla, MediaWiki, VirtueMart, PhpBB, Gallery2, JoomGallery a další redakční systémy, elektronické obchody, diskuzní fóra a fotogalerie (skoro 100 návodů – na něco podobného jsem jinde nenarazil). Kromě Wordpress jsem ale nic jiného nezkoušel, takže nemohu nabídnout vlastní zkušenosti.
  • Jednoduchý a funkční admin, vše na jednom místě.
  • Jednotný prostor pro web i e-maily, který začíná na 2 GB a každoročně se navyšuje. U jedné domény mám stránky o velikosti několika MB a potřebuji co nejvíc prostoru pro e-maily. U jiného naopak e-mailové adresy pouze přesměrovávám a na stránkách je spousta obrázků a souborů ke stažení.
  • Možnost zvolit, zda e-mailové schránky vytvořit nebo adresu pouze přesměrovat na existující e-mailovou adresu. Funkční nastavitelný antispam (vypnuto, značit, mazat) – po úvodních obavách jsem nastavil na “mazat” a nejspíš jsem o žádný důležitý e-mail nepřišel. Možnost přidělit jednotlivým e-mailovým schránkám různě velký prostor. IMAP (používám jenom u jedné domény, jinak Gmail :-) ), SMTP.
  • Rychlost načítání stránek s Wordpress. Při přechodu od jiného nejmenovaného stejně drahého hostingu se zvýšila rychlost načítání stránek snad o 100 %.
  • Víc MySQL databází (až 10, což jsem nikde nevyužil, ale v kombinaci se subdoménami, kterých může být spousta, se mi 3 databáze hodí).
  • Funguje automatická aktualizace Wordpress a nastavení trvalých odkazů.

cms red

Multiflex 5 pro WordPress v češtině

Exisvým komentářem upozornil na vynikající lokalizovaný vzhled pro WordPress Multiflex 5. Zatím to vypadá, že se jedná o jeden z nejvychytanějších vzhledů, na který jsem kdy narazil. Příliš podrobně jsem ho ale zatím nezkoumal, takže doporučuji bez záruky :-) . Češtinu si můžete upravit podle svého.

Share – it’s fair


European Politicians Launch Pro-Filesharing Campaign

Gmail IMAP

Právě jsem v Thunderbirdu úspěšně nastavil Gmail přes IMAP. Vůbec jsem nepostřehl, že IMAP je v Gmailu už dostupný, narazil jsem na tuto novinku náhodou. Vše funguje zatím bezchybně a zdá se to být naprosto vychytané.

IMAP zdarma s prostorem 6 GB, SSL… :-)

Mozilla Firefox 3 Beta 1

Pár dnů používám Firefox 3. Na první pohled žádné výrazné změny, řada vylepšení, ale hlavně: rychlost dosahuje operních sfér. Konečně!

Přenos panelu Rychlý přístup v MS Office Word 2007

Bezkonkurenčně nejpitomějším upgrade všech dob je pro mě MS Office 2007. Denně se snažím pochopit vývojáře, kteří mají tento produkt na svědomí, leč marně. Jako jediné přijatelné vysvětlení mě napadá, že cílem bylo vytvořit něco natolik odlišného od OpenOffice.org a dalších konkurenčních produktů, co nebude nikdo schopen napodobit. On totiž nejen nebude schopen, ale doufejme, že nikdy ani nebude chtít. “Ty jsi ale páskaret!”, toť nadávka nejhrubšího zrna.

Jedním z desítek pátrání, která jsem absolvoval, bylo jak přenášet nastavení panelu nástrojů Rychlý přístup mezi různými počítači. Dříve stačilo zkopírovat šablonu normal.dot. Nyní je to tak: v umístění %USERPROFILE%\Local Settings\Application Data\Microsoft\Office najdeme soubory word.qat a excel.qat.

A proč to vlastně používám, když se mi to nelíbí? Na to ať se mě žádnej blbej páskaret neptá.

WordPress a vizuální editor

Dlouho jsem se trápil s tím, jak vyřešit problém s nefunkčním WYSIWYG editorem ve WordPress. Na některých serverech funguje bez problémů (např. zde na webzdarma), na některých vůbec (např. u C4 webhostingu, který mi jinak po všech stránkách vyhovuje). Sám se bez tohoto editoru klidně obejdu, protože často používám SribeFire. Někteří autoři ale vyžadují, aby jim to v adminu WordPress fungovalo. Tak jsem začal pátrat ve fórech na wordpress.org a zjistil jsem, že tento problém neřeším zdaleka sám. Další dost otravnou maličkostí bylo taky to, že jsem nedokázal v příspěvcích vynechat řádek. Řešení obou záhad jsem nakonec našel na české podpoře WordPress. Je to plugin FCKEditor. Je to ale mizerné řešení. Čekám, že v dalších verzích WordPress se objeví nějaké lepší. Bez FCKEditoru se dá prázdný řádek přidat použitím <p> </p>. Koho by to napadlo?

3108

Blog day

16. 8. 1977

Žije?

Bachovy Braniborské koncerty volně ke stažení

Na stránkách Českého rozhlasu je k dispozici nahrávka Braniborských koncertů v provedení souboru Musica Florea, a to nejen ve formátu MP3, ale dokonce i ve formátu flac.  Poslouchá se skvěle. Dvě provedení tohoto díla už mám, ale tohle se mi líbí víc. Máte-li dojem, že v Braniborských koncertech už není co objevovat, doporučuji tuto nahrávku vaší pozornosti.

Brandenburg Concertos free downloads - Czech Radio listeners and the visitors of www.rozhlas.cz have a unique opportunity to download the six complete Brandenburg Concertos in audio format MP3. For the demanding listeners, we offer even audio format FLAC bringing the highest possible audio quality thanks to lossless audio compression.